Nastavení Content Disarm and Reconstruction (CDR)
V dialogu Nastavení nástroje Content Disarm and Reconstruction (CDR) je možné upravit nastavení nástroje pro konverzi obsahu do bezpečného formátu. Nástroj umožňuje převést některé typy souborů (typicky dokumenty Office) do formátu PDF bez aktivního obsahu. Na rozdíl od původního souboru, který by mohl teoreticky obsahovat škodlivý kód (např. ve formě maker, vložených souborů, apod.) je tento převedený soubor bezpečný, neboť žádný aktivní obsah ani přílohy neobsahuje.
Nastavit je možné následující parametry:
Limit max velikosti souboru
Určuje maximální velikost souboru pro kterou se provádí zpracování (konverze). Operace využívá zejména paměť a nedoporučujeme tak nastavovat hodnotu vyšší než zhruba 10% paměti serveru.
(výchozí: 100 MiB)
Považovat nadlimitní za v pořádku
Pokud je tato volba aktivní a zpracování souboru je přeskočeno z důvodu překročení maximální velikosti souboru, je soubor považován za “v pořádku”. Pokud je tato volba neaktivní, je soubor při překročení limitu velikosti považován za “podezřelý” a celá zásilka nebo soubor skončí v karanténě.
(výchozí: zapnuto)
Povolené typy (přípony) souborů
Seznam přípon souborů (oddělených odřádkováním) které se budou odesílat na převod do bezpečného formátu. Jiné než vyjmenované typy souborů se na převod do bezpečného formátu vůbec neodesílají a zůstávají pouze v původní originální formě.
(výchozí: bib, bmp, csv, dbf, dif, doc, doc6, doc95, docbook, docx, docx7, emf, eps, fodg, fodp, fods, fodt, gif, html, jpg, latex, mediawiki, met, odd, odg, odp, ods, odt, ooxml, otg, otp, ots, ott, pbm, pct, pdb, pdf, pgm, png, pot, potm, ppm, pps, ppt, pptx, psw, pwp, pxl, ras, rtf, sda, sdc, sdc3, sdc4, sdd, sdd3, sdd4, sdw, sdw3, sdw4, slk, stc, std, sti, stw, svg, svm, swf, sxc, sxd, sxd3, sxd5, sxi, sxw, text, tiff, txt, uop, uos, uot, vor, vor3, vor4, vor5, wmf, wps, xhtml, xls, xls5, xls95, xlsx, xlt, xlt5, xlt95, xpm
Při neúspěchu převodu umístit soubor do karantény
Pokud je tato volba aktivní, je vyžadován úspěšný převod souborů odeslaných k převodu. Na převod se odesílají jen soubory vyjmenovaných typů (přípon), viz výše. Pokud se převod nepovede, je původní soubor (či zásilka) přesunut do karantény.
Pokud je volba neaktivní, pak selhání převodu souboru nic nezpůsobí. Původní soubor zůstane v zásilce, uživatelům je přístupný, pouze nevznikne bezpečná konverze.
(výchozí: vypnuto)
Soubory jiného (nepovoleného) typu (přípony) umístit do karantény
Pokud je tato volba aktivní, jsou soubory, které nejsou vyjmenovaných typů (přípon), přesunuty do karantény. Tedy ty soubory, u kterých vůbec neprobíhá převod do bezpečného formátu.
Pokud je volba neaktivní, soubory u kterých neprobíhá převod do bezpečného formátu jsou ponechány v zásilce.
(výchozí: vypnuto)
Smazat původní soubor
Pokud je zapnuto a povede se převod souboru na bezpečný formát, bude původní soubor smazán (zůstane pouze bezpečná konverze). Pokud je vypnuto, původní soubor v zásilce zůstane spolu s bezpečnou konverzí.
(výchozí: vypnuto)
Zakázané MIME typy souborů
Seznam MIME typů souborů, pro které se převod neprovede, bez ohledu na příponu. Toto brání podvržení přípon souborů, kdy například EXE je přejmenováno na DOCX a převod by selhal, vygeneroval nesmyslný výstup, nebo jinak narušil funkci.
(výchozí: executable, exe, zip, application/x-msdownload)
Soubory nepovoleného MIME typu umístit do karantény
Pokud je tato volba aktivní, jsou soubory, které jsou zakázané MIME typy (viz výše), přesunuty do karantény. Jde o ochranu proti podvržení přípony souboru. Například exe soubor může být přejmenovaný na docx.
(výchozí: vypnuto)
Příklad konfigurace