Document toolboxDocument toolbox

(v2.1) Aktivní zásilky

V tomto pohledu administrátor vidí seznam všech aktivních zásilek uživatelů, které jsou v pořádku, tedy zásilek, které je možné uživateli stahovat.

Nad seznamem zásilek je formulář filtru, který slouží k vyhledávání mezi zásilkami. Klepnutím na záhlaví filtru lze filtr rozbalit a použít, nebo naopak sbalit, aby nepřekážel, když se nepoužívá. Nastavení filtru se projeví po stisku tlačítka Hledat. Filtr bude aktivní, dokud ho administrátor nezruší tlačítkem Zrušit (i pokud je schovaný).

V tabulce se seznamem zásilek odpovídají jednotlivé řádky jednotlivým zásilkám. Význam barevného pruhu uvozujícího každý řádek je popsán v legendě dole pod tabulkou.

Klepnutím na název zásilky nebo dvojím klepnutím na řádek se zobrazí Detail zvolené zásilky.

Pokud má zásilka nějaké příznaky, jsou zobrazeny ve formě ikon pod názvem zásilky. Tyto symbolizují různé stavy a vlastnosti zásilky. Možné ikony jsou:

Integritu dat souborů zásilky nelze ověřit. Některé nebo všechny souboru jsou nepřístupné. Pravděpodobně došlo k problému s datovým úložištěm.

Poškozená integrita dat. Alespoň jeden soubor v zásilce je poškozen (nesouhlasí SHA256 kontrolní součet dat z poslední kontroly se součtem z doby nahrání).

Nesouhlasí stav šifrování zásilky s aktuálním nastavením šifrování zásilek v Nastavení - Konfigurace - Šifrování dat - Šifrovat nové zásilky. Zásilka buď je nebo není šifrována, zatímco nastavení je obráceně.

Obsah některého souboru v zásilce odpovídá nastavenému DLP filtru.

Obsah některého souboru v zásilce je zašifrovaný a jeho obsah tak nemohl tak být zkontrolován, může tedy představovat potencionální riziko. Více viz nastavení k detekci šifrovaných souborů.

Některý ze souborů zásilky je příliš veliký a nebyl tak zkontrolován některým detekčním nástrojem. Více viz nastavení detekce.

Zásilka je veřejná. Veřejnou zásilku může stahovat kdokoli, kdo má na ní odkaz, i pokud není přihlášený. Pokud není tento příznak zobrazen, je zásilka buď soukromá nebo interní. Podrobnosti viz Odeslat zásilku jako přihlášený uživatel.

Zásilka je chráněna heslem. Pro přístup k zásilce a jejímu obsahu musí uživatel zadat heslo, jinak přístup nezíská. Administrátor se k zásilce a jejímu obsahu dostane vždy, pokud na to má právo, viz práva administrátorů.

Zásilka byla uvolněna z karantény. Příznak značí, že zásilka byla původně v karanténě a administrátor ji z karantény uvolnil, aby ji bylo možné uživateli stahovat.

Zásilka vznikla přeposláním jiné zásilky.

Trvalá zásilka. Tato zásilka nebude automaticky expirovat a přecházet tak do dalších stavů (smazané, archiv, skartované).

U pravého okraje řádků je zobrazena ikona tří řádek reprezentující kontextové menu. Po klepnutí na ní se zobrazí menu se seznamem akcí, které jsou pro jednotlivé zásilky k dispozici. Akce se mohou lišit, podle konkrétního pohledu, stavu a typu zásilky. Zde mohou být k dispozici konkrétně tyto akce:

Přesunout zásilku a všechny její soubory do karantény. Zásilku v karanténě nemohou uživatelé stahovat.

Změnit přístupnost. Administrátor může měnit přístupnost zásilky mezi dostupnými stavy: veřejná, interní, soukromá. Podrobnosti o přístupnosti viz Odeslat zásilku jako přihlášený uživatel.

Smazat. Zásilka je přesunuta mezi smazané (do koše). Uživatel již smazanou zásilku nevidí a nemůže ji stahovat. Administrátor smazané zásilky vidí (jsou v koši) a může je v případě potřeby obnovit, pokud ještě neexpirovaly (viz workflow zásilek).

Nastavit zásilku jako trvalou. Zruší automatickou expiraci a zásilka tak bude trvale v tomto stavu, dokud administrátor ručně nezmění.

Zrušit nastavení zásilky jako trvalá. Opět obnoví automatickou expiraci zásilky, viz související akce výše.

U levého okraje řádků je k dispozici zaškrtávací políčko umožňující vybrat ze seznamu více zásilek. Nad takto vybranými zásilkami je potom možné vyvolat hromadnou akci tlačítkem “Hromadné akce” umístěném nad tabulkou se seznamem. Hromadně lze provádět pouze některé akce z akcí dostupných pro jednotlivé zásilky.